Company Logo

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

20 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla szkół podstawowych. Swoją wiedzę sprawdzało 8 uczniów z klas VII i VIII Najlepsze wyniki uzyskali :

I - Nikola Zienowicz, Kajetan Fidura

II-  Artur Ostrowski

III-  Cyprian Rabiczko

Gratuluję!

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Uczniowie klas VIII mogą skorzystać z konsultacji  z przedmiotów egzaminacyjnych: języka polskiego, matematyki lub języka angielskiego prowadzonych w szkole po wcześniejszym ustaleniu terminu z nauczycielem uczącym danego przedmiotu.

 

KONKURS Z MATEMATYKI

17 listopada odbył się etap szkolny

Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych

 

W zmaganiach matematycznych wzięło udział 7 uczniów z klas VII i VIII 

Najlepsze wyniki uzyskali :

I miejsce - Cyprian Rabiczko

II miejsce - Patryk Kisiel 

III miejsce -Szymon Radtke

 

Gratulujemy

 

 

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO 2020

 

13.11.2020r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas VII i VIII.

Oto najlepsi uczniowie:

 I miejsce- Patryk Starczewski klasa VIIb

II miejsce – Cyprian Mikołajczyk klasa VIIb

III miejsce – Dawid Szajewski klasa VIIa

 

Gratulujemy!

Kampania Pandemia Przemocy

„PANDEMIA PRZEMOCY” – to nowa kampania FUNDACJI  DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ. Od blisko 30 lat Fundacja skupia swoje działania na pomocy dzieciom, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy i wykorzystywania. Sytuacja epidemii, w której obecnie się znajdujemy zagraża nam nie tylko w skali bezpośredniego zakażenia infekcją koronawirusa ale również  może być związana z przemocą i uderza przede wszystkim w dzieci.

Zachęcam do zapoznania się z kampanią Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

https://pandemiaprzemocy.fdds.pl/

https://youtu.be/eYL6ve6oRGE

pedagog Małgorzata Kosińska

ZDALNE SPOTKANIA Z RODZICAMI

 

Serdecznie zapraszamy  rodziców na zebrania z wychowawcami klas, które  odbędą się zdalnie na platformie Microsoft Teams 19.11.2020r.

Klasy I-III- 16: 30

Klasy IV-VIII- 17:00

Zasady prowadzenia zebrań z rodzicami z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams

1.W dniu 19.11.2020 r. odbędą się zebrania online wychowawców klas z rodzicami uczniów. 16:30- klasy I-III; 17:00 klasy IV-VIII

2.Wychowawcy klas spotkają się z rodzicami online na platformie Microsoft Teams.

3.Rodzice   będą   mogli   uczestniczyć   w   zebraniu   wyłącznie   za   pośrednictwem   kont uczniów.

4.Po  spotkaniu   z  wychowawcą,   w   godz.  17.30–18.00  rodzice   będą  mieli   możliwość

rozmowy   online   z   wykorzystaniem   platformy   Microsoft   Teams   z   nauczycielami poszczególnych przedmiotów i pedagogami.

4.1.Aby skorzystać z takiej formy konsultacji, należy w oknie wyszukiwania na górze   strony   platformy   Microsoft   Teams   wpisać   nazwisko   nauczyciela.   Po znalezieniu osoby należy nacisnąć ikonę rozmowy video.

4.2.Jeżeli   nauczyciel   w   tym   czasie   będzie   zajęty   rozmową   z   innym   rodzicem, proszę pozostawić informację na czacie z prośbą o kontakt.

5.Ze   względów   bezpieczeństwa   przekazywanych   informacji   podczas   połączenia zarówno rodzic, jak i nauczyciel mają włączoną kamerę.

6.Zabrania nie można nagrywać, fotografować i udostępniać osobom trzecim.

7.Przed   zebraniem   rodzic/opiekun   wyłącza   wszelkie   urządzenia   mogące   zakłócać przebieg spotkania (telefon, telewizor itp.).

8.W   przypadku   dołączenia   do   zebrania   osoby   spoza   rodziców/opiekunów   ucznia, nauczyciel natychmiast przerywa spotkanie.

 

 

 

NAUCZANIE ZDALNE - LOGOPEDA

Drodzy Państwo,

serdecznie zachęcam do korzystania z opieki szkolnego logopedy w nauczaniu zdalnym. Jeśli potrzebują Państwo porady lub instrukcji do ćwiczeń, zapraszam do kontaktu telefonicznego, przez messengera lub dziennik elektroniczny. Można się ze mną umówić na spotkanie w szkole, gdzie osobiście pokażę, jak należy ćwiczyć w domu, by osiągnąć pożądane efekty.

W miarę możliwości i w zależności od potrzeb będę łączyła się z dziećmi na platformie teams lub poprzez messengera. Wychowawca przekaże na swoich grupach, kiedy to będzie, gdyż uzależnione jest to od tempa przebiegu zajęć. Ja będę się dostosowywać do ich zajęć. Dzieci, które maja zeszyty do terapii, w dalszym ciągu korzystają z materiału tam wklejonego. W ostatnim tygodniu zajęć dostały także skserowane zestawy (zapakowane w koszulki), na których będziemy bazować podczas spotkań lub będą wypełniać karty pracy w domu.

W zakładce "logopeda" raz w tygodniu będę zamieszczała artykuły, linki i porady logopedyczne.

To trudny czas dla wszystkich, ale dobro Państwa dzieci jest dla mnie priorytetem, zatem uprzejmie proszę o współpracę i stały kontakt. Pozostaje do Państwa dyspozycji.

Logopeda szkolny

Monika Waśniewska

Mała książka- wielki człowiek

30 października 2020r. pani Beata Kucharzewska w bibliotece szkolnej wręczyła pierwszoklasistom książki w ramach akcji Instytutu Książki, Ministerstwa Edukacji oraz Rzecznika Praw Dziecka. W tym ważnym dla pierwszaków wydarzeniu  wzięli również udział pan dyrektor Jan Radziszewski oraz pani Urszula Białobrzeska. Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

 

Dzisiaj jest 24 listopada 2020 Imieniny obchodzą:
Flora, Jan, Roman

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary