Company Logo

Ostatnie zawody międzyszkolne sportowe.

Za nami ostatnie zawody międzyszkolne. Sezon kończymy w Pasłęku 4-bojem lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Mimo nienajlepszej pogody, na starcie pojawiło się 7 szkół z powiatu elbląskiego. W każdej konkurencji startowało 6 zawodników danej szkoły, a na wynik ostateczny składała się suma wyników 5 najlepszych. W kategorii dziewcząt nie było niespodzianki. Trenujące zawodniczki ze szkół pasłęckich nie pozostawiły złudzeń pozostałym i walkę o 1 miejsce rozstrzygnęły między sobą. Zwyciężyła drużyna z SP nr2, która nieznacznie wyprzedziła zespół SP nr3. Na trzecim miejscu zawody zakończyły…nasze dziewczyny! W kategorii chłopców walka była bardziej wyrównana. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i przeliczeniu punktów, okazało się, że zwycięzcami są zawodnicy z SP nr3 w Pasłęku. Na drugim miejscu zawody ukończyli nasi chłopcy, którzy o „długość buta” wyprzedzili konkurencję z SP nr 2. Miejsca na podium w obu kategoriach są warte docenienia z uwagi na fakt, że kolejną wiosnę mamy wyłączoną z użytku bieżnię i skocznię. Mimo tych niedogodności, nasze zawodniczki i zawodnicy pokazali, że mogą rywalizować z najlepszymi. Gratulacje!!! Szkołę reprezentowali: 1. Dębińska Nikola 2. Kozicińska Daria 3. Najduch Lena 4. Opalach Julia 5. Radtke Dominika 6. Szumska Lena 7. Binkiewicz Alan 8. Gałecki Jakub 9. Gnyp Aleksander 10. Gnyp Nikodem 11. Wątroba Oliwier 12. Wieliczko Miłosz Nauczyciel: Krzysztof Browalski
 
 
 
 
 
 
 
 

Świetlana przyszłość

W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się problematyce ochrony środowiska i poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii. Dlatego też coraz więcej szkół decyduje się na realizację projektów związanych z energią odnawialną. Jednym z przykładów takiej inicjatywy jest projekt pn. „Świetlana przyszłość”, realizowany w naszej szkole przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej cz. 2) Funduszu Ekologii i ma na celu edukację dzieci w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz promocję ekologicznych rozwiązań.
Jednym z elementów projektu jest zakup i instalacja trzech latarni solarnych na terenie szkoły. Dzięki nim uczniowie będą mogli obserwować, jak działa energia słoneczna i jak można wykorzystać ją do zasilania oświetlenia. To doskonała okazja do zrozumienia, jak ważne jest korzystanie
z alternatywnych źródeł energii i dbanie o środowisko naturalne.
W ramach projektu organizowane będą również warsztaty oraz konkursy, które mają na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa i promowania działań proekologicznych.

Egzamin klas ósmych 2024

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI

 POWODZENIA NA EGZAMINIE!

 

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (unnamed.jpg)unnamed.jpg47 Kb

Występ "Drabiny" w Słobitach

W poniedziałek grupa teatralna Drabina wystąpiła przed społecznością szkolną w Słobitach. Występ naszej grupy teatralnej przykuł uwagę zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dzieci były bardzo podekscytowane przedstawieniem i z zaciekawieniem oczekiwały na to, co zobaczą na scenie.
Sztuka pt. "Humba bumba bang" była pełna emocji, śmiechu i magii. Historia opowiedziana na scenie poruszała bardzo ważny temat, jakim jest akceptacja siebie oraz swojego wyglądu. Dzieci wcielające się w role bohaterów prezentowały różnorodne postacie, które walczyły ze swoimi kompleksami i wątpliwościami. Poprzez zabawę i dialogi, przekazywano przesłanie o tym, jak ważne jest akceptowanie siebie takimi, jakimi jesteśmy.
Aktorzy doskonale odgrywali swoje role, stwarzając niezapomniane chwile dla wszystkich obecnych. Po zakończeniu spektaklu na twarzach wszystkich obecnych malował się uśmiech. Dzieci były zachwycone występem.
Grupa teatralna Drabina kolejny raz udowodniła, że ma talent i pasję do teatru. Jej występ był prawdziwym przeżyciem dla wszystkich obecnych, a z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Wszystkim uczestnikom występu grupy teatralnej Drabina należą się brawa za wspaniały spektakl, który tak bardzo poruszył serca widzów. Miejmy nadzieję, że będą kontynuować swoją działalność teatralną i dalej zachwycać nas swoimi talentami.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (1.jpg)1.jpg186 Kb
Pobierz plik (2.jpg)2.jpg194 Kb
Pobierz plik (3.jpg)3.jpg232 Kb
Pobierz plik (4.jpg)4.jpg260 Kb
Pobierz plik (Bez nazwy.jpg)Bez nazwy.jpg186 Kb

Ognisko kl. I-III-13.05.2024r.

Trzynasty też może być fajny. Poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie kl. I-III spędzili wspólnie z wychowawcami na świeżym powietrzu podczas ogniska integracyjnego. Pogoda dopisała i dzieci oprócz pysznych kiełbasek lub pieczonego chlebka doskonale się bawiły na podwórku.

Pokaz cyrkowy dla kl. I-IV

W piątek 10 maja 2024r.w naszej szkole odbyły się pokazy cyrkowe grupy "Szok". Było to zabawne widowisko z udziałem również uczniów naszej szkoły.

 

EGZAMIN TUŻ,TUŻ!!!

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI

 POWODZENIA NA EGZAMINIE!

 

                  

 

JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM?

Egzaminy ósmoklasisty już w nadchodzącym tygodniu.

Poniżej znajdziecie sposoby na radzenie sobie ze stresem.

Życzymy pomyślności Ósmoklasistom!

https://oke.lomza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1973&Itemid=150

 https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/stres-egzaminacyjny-materialy-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli/

Dzisiaj jest 20 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bernardyn, Bazyli

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary