Company Logo

SzOK - Szkolny Ośrodek Kariery dla uczniów gimnazjum w Młynarach

Projekt „Szkolny Ośrodek Kariery dla uczniów Gimnazjum w Młynarach” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest przez Zespół Szkół w Młynarach w okresie lipiec 2013 – czerwiec 2015.

Okres nauki w gimnazjum, to dla młodzieży czas poszukiwania tożsamości oraz dokonywania wyboru indywidualnej drogi edukacyjno – zawodowej. Młody człowiek musi dokonać wyboru szkoły średniej i kierunku ewentualnych studiów, co determinuje dalsze planowanie kariery zawodowej w pryzmacie lokalnego i regionalnego rynku pracy, podlegającego nieustannym zmianom. W podejmowaniu tych decyzji powinna mu pomagać wiedza na temat swoich  możliwości, potencjału, zainteresowań i preferencji oraz wiedza na temat zapotrzebowania rynku pracy.        

Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności planowania własnej drogi edukacyjno – zawodowej u gimnazjalistów w latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015. Doradztwem zawodowym zostanie objętych 203 uczniów w wieku 13 – 16 lat, którzy w chwili obecnej nie mają wystarczającego dostępu do poradnictwa edukacyjno – zawodowego.

W ramach projektu w  naszej szkole powstał SZOK – Szkolny Ośrodek Kariery, w którym odbywają się warsztaty grupowe oraz konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym oraz psychologiem. Dla każdego gimnazjalisty objętego projektem tworzony jest IPEZ –Indywidualny Profil Edukacyjno – Zawodowy. Wszyscy uczniowie borą udział w wyjazdach na Targi Szkół Średnich do sąsiednich miast oraz odbywają wizyty zawodoznawcze w zakładach pracy reprezentujących różne branże.

Dzisiaj jest 20 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bernardyn, Bazyli

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary