Warsztaty chemii w małej skali w ramach projektu Szkolna Pracownia Sukcesu

7 maja 2018 nasza szkoła gościła zespół naukowo-dydaktyczny Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Uczniowie grup przyrodniczych projektu Szkolna Pracownia Sukcesu wzięli udział w warsztatach chemicznych. Przez pierwsze dwie godziny wykonywali eksperymenty chemiczne w technice małej skali pod okiem charyzmatycznych prowadzących w grupach.  Eksperymentowanie w małej skali zapewnia proste, bezpieczne i ekonomiczne przeprowadzanie doświadczeń z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym.

W drugiej części wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w pokazie bardzo efektownych doświadczeń, w których ogień odgrywał pierwsze skrzypce. Uczenie przez doświadczenie to najlepsza forma poznawania otaczającego nas świata. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

Dzisiaj jest 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Piotr, Robert, Bogusław