Warsztaty chemiczno-fizyczne w ramach projektu Szkolna Pracownia Sukcesu

5 kwietnia 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty oraz pokazy eksperymentów chemiczno – fizycznych, który przygotowała i przeprowadziła firma „Labociaki”. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie grup przyrodniczych projektu Szkolna Pracownia Sukcesu. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom przedmiotów – fizyki i chemii, zainteresowanie ich tymi dziedzinami nauki przez zabawę i eksperymenty oraz pokazanie, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka. Uczniowie na własne oczy zobaczyli jak dzięki wiedzy chemicznej dokonać można zapłonu bez zapałek, poznali między innymi zjawisko lepkości cieczy, w wyniku którego oglądali barwną i słodką tęczę. Na swojej drodze spotkali chemicznego kameleona w zlewce, oraz na własne oczy oglądali reakcje odwracalne - czyli jak z "brudnej" powstaje "czysta woda". Jeżeli przygoda, to i koniecznie musi się pojawić nuta niebezpieczeństwa - czyli wybuch wulkanu, barwne płomienie i kolorowy dym! Kiedy chcieli złapać trochę oddechu, zrobili sobie tlen.

Warsztaty i pokazy były dla uczniów wspaniałym przeżyciem.

Dzisiaj jest 29 marca 2024 Imieniny obchodzą:
Wiktoryna, Cyryl, Eustachy