Młodsze grupy przyrodnicze projektu Szkolna Pracownia Sukcesu w Akwarium Gdyńskim i Centrum Nauki Eksperyment w Gdynii

29 marca 2019 grupy przyrodnicze klas I-IV pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment i Akwarium w Gdyni w ramach projektu "Szkolna Pracownia Sukcesu".
W Akwarium Gdyńskim poznali zwierzęta z ciepłych i chłodnych mórz, ciekawe gatunki słodkowodne z całego świata oraz faunę lokalną. Zafascynował ich świat zwierząt wodnych. Poznali mieszkańców barwnej rafy koralowej, otwartych wód oceanu, wiecznie zielonej dżungli amazońskiej oraz Morza Bałtyckiego. Dzięki dużemu zróżnicowaniu okazów, podczas wizyty w Akwarium mogli zobaczyć zarówno najcięższe węże świata –anakondy, najinteligentniejszego bezkręgowca Ziemi – ośmiornicę olbrzymią. Podczas wizyty w Akwarium uczniowie wzięli również udział w warsztatach.
W Centrum Nauki Eksperyment poprzez zabawę poznali tajniki wiedzy z różnych dziedzin. Stanowiska dostarczyły odwiedzającym mnóstwo zabawy. Dzieci wcielały się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy. Poznawali zagadnienia fizyczne, matematyczne, chemiczne, biologiczne, przyrodnicze i inne. Poprzez uczestnictwo w warsztatach rozbudzali wyobraźnię, pogłębiali wiedzę i poznawali zasady działania współczesnego świata. Po wyczerpującej, pełnej wrażeń wyprawie dzieci udały się na dwudaniowy obiad.

Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta