Company Logo

ZPB Innowacje

W  Zespole Szkół w Młynarach od dwóch lat realizowany jest  Projekt pt: „Zajęcia praktyczno-badawcze - INNOWACJE”.  Inicjatorem pilotażowego programu wdrożenia nowego przedmiotu w szkołach podstawowych i gimnazjach jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno –Oświatowych  Euro- Link. Projekt realizowany jest w partnerstwie formalnym z Uniwersytetem Gdańskim oraz partnerstwie wspierającym, na które składa się współpraca z przedstawicielami placówek oświatowych zaangażowanych w realizację Projektu. Są to:

 

·        Szkoła Podstawowa Nr 9 w Elblągu

·        Szkoła Podstawowa Nr 21 w Elblągu

·        Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu, w skład którego wchodzą SP Nr 11 i Gimnazjum Nr 4

·        Gimnazjum Nr 1 w Elblągu

·        Gimnazjum Nr 2 w Elblągu

·        Zespół Szkól Powszechnych w Pasłęku, w skład którego wchodzą SP Nr 3 i Gimnazjum Nr 2

·        Zespół Szkół w Młynarach, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

 

Część dydaktyczna projektu realizowana jest w okresie  od 01.05.2011 do  30.06.2013 i składa się z następujących etapów:

 

·        Etap 1- część wstępna ( maj-czerwiec 2011 )

·        Etap 2- ( wrzesień 2011- czerwiec 2012 )

·        Etap 3- ( wrzesień 2012 – czerwiec 2013 )

 

Podczas Etapu 2 Projektu realizowano  dodatkowe zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej, których celem było kształtowanie umiejętności praktyczno- badawczych z zakresu przedmiotu szkolnego przyroda  i przedmiotów szkolnych: biologia, fizyka, chemia  dla uczniów kl.I-III gimnazjum. Kontynuacja tego typu zajęć rozpocznie się od września 2012 r. w trakcie realizacji Etapu 3.

 

Na zajęciach wprowadzane są metody aktywizujące, metody projektu, doświadczeń,  prac badawczych, eksperymentów, pokazów i prezentacji dokonywanych przez Beneficjentów. Wszystko to po to, aby uczniowie mieli możliwość całościowego poznawania  świata przyrody. Wiele ciekawostek, zjawisk i tajemnic zachodzących wokół nas, uczeń będzie miał możliwość  odkrywania samodzielnie, w oparciu o własne spostrzeżenia. Zajęcia  praktyczne połączone z poznawaniem  i wyjaśnianiem  zjawisk przyrodniczych, czynią  naukę przystępną, zrozumiałą  i  ciekawą. Dziecko często nie dostrzega i nie rozumie otaczającej  przyrody, dlatego trzeba nauczyć go patrzeć, przyzwyczajać do obserwowania, zastanawiania się, dostrzegania zmian zachodzących  pod wpływem różnych czynników i według określonych praw. Te i inne  umiejętności, poszerzanie swojej wiedzy  uczeń  uzyska poprzez  aktywnie  uczestnictwo w zajęciach ZPB. Wyniki pracy Beneficjentów  będą systematycznie zamieszczane na platformie internetowej IPI. To jeszcze bardziej zmobilizuje uczniów do wytrwałej i rzetelnej pracy.

 

Dzisiaj jest 23 października 2019 Imieniny obchodzą:
Marleny, Edwarda, Seweryna

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary