Company Logo

Inne kaczątko

Na podwórku zamieszkiwanym przez zwierzęta rządzi Kogut. Jest on przekonany o swojej wyższości i wymaga od innych całkowitego posłuszeństwa. Wmówił zwierzątom, że bez jego porannego piania nie wzejdzie słońce i będzie panować wieczna noc. Mieszkańcy podwórka poddają się jego rządom i wykonują wszystkie polecenia. Kiedy nieoczekiwanie na podwórku zjawia się małe Kaczątko, Kogut dostrzega w nim odmieńca i postanawia wypędzić. Nikt nie sprzeciwia się jego decyzji, tylko Kaczka, obawiając się o los malca, codziennie wymyka się z podwórka, żeby się nim opiekować. Kiedy zostaje ukarana więzieniem za nieposłuszeństwo, na ratunek spieszy jej Kaczątko. Kogut zajęty kłótnią z malcem zapomina zapiać i wówczas okazuje się, że i bez jego pomocy słońce budzi się do życia. Zwierzęta chcą go ukarać, ale Kaczątko szlachetnie staje w jego obronie. Kaczka jest z niego dumna i uświadamia mu, jak cudowny dar przyniosło ze sobą.

Przesłanie:
Historia tytułowego bohatera pokazuje wartość odmienności - bycie innym nie musi powodować, że czujemy się gorsi. Każdy nosi w sobie dary, ale potrzeba czasu i cierpliwości, żeby je odnaleźć.

 

Obsada

 

Kaczka- Weronika Maciuszonek

Kogut- Piotrek  Kopytko

Koza- Wiktoria Faryniarz

Szczeniak 1-Kajetan Fidura

Szczeniak 2- Damian Grochola

Kura I- Oliwka Król

Kura II- Artur Ostrowski

Kura III- Natalia Sołowiej

Kura VI- Tatiana Raczynska

Kura V- Klaudia  Jankowska                                     

Osioł- Mariusz Kościelski

Kot- Patryk Kisiel

Kaczątko- Cyprian Rabiczko

 

Dzisiaj jest 23 października 2019 Imieniny obchodzą:
Marleny, Edwarda, Seweryna

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary