PROJEKT "HEALTHY DIET"

W dniach 10-20 listopada uczniowie klas piątych tworzyli prace projektowe związane ze zdrowym żywieniem. Projekt w ramach lekcji języka angielskiego nie tylko rozwinął kompetencje językowe dzieci, ale także ich wiedzę na temat tego, czym jest zrównoważona dieta, których produktów unikać, a które powinny częściej pojawiać się w naszym codziennym jadłospisie, gdzie znajdziemy np. proteiny, a gdzie szukać źródła witamin. Dzieci przygotowywały plakaty lub prezentacje multimedialne w parach lub grupach poza lekcjami, a efekty pracy przedstawiały na forum klasy (niektóre szczególnie długo zostaną nam w pamięci - zwłaszcza popisy taneczne Maćka z VA!). Dzięki samodzielnej organizacji pracy, dzieci również uczą się planowania, współpracy w grupie, oraz asertywności. Gratuluję wszystkim owocnej pracy i wspaniałych ocen, zaś rodzicom dziękuję za wsparcie w organizacji pracy nad projektem poza szkołą.

Dzisiaj jest 3 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja