PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ SZKOLNĄ BIBLIOTEKĘ

Na początku maja dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Młynarach                                 w kilkuosobowych grupach pod opieką Pani dyrektor Aliny Mikołajczyk                                        oraz Pani Arletty Szatkowskiej odwiedziły bibliotekę w naszej szkole. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pod tytułem „Biblioteka – królestwo książek”, w czasie których mogły zajrzeć w każdy kącik biblioteki szkolnej, z ciekawością pooglądać różne książeczki i … zadać niebanalne pytania pani bibliotekarce. Dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze książki a także, z czego były wykonane, przy okazji same wykazały się dużą wiedzą na tematy związane z tworzeniem i budową książki. Niektóre z nich opowiadały ciekawostki związane z drukiem woluminów z błyskiem fascynacji                             w oczach.

Na koniec spotkania złożyły życzenia pani nauczycielce z okazji Dnia Bibliotekarza i wręczyły piękny kwiat. Obiecały też odwiedzać bibliotekę szkolną                       w przyszłości.

Mamy wszyscy nadzieję, że takie inicjatywy zaowocują wzrostem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszym mieście i okolicach. Oby tak się stało!

Dzisiaj jest 27 lipca 2024 Imieniny obchodzą:
Julia, Natalia, Aureliusz