Warsztaty z panią psycholog w ramach akcji Biała wstążka

W ostatnich dniach odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy inaugurujące w naszej szkole akcję „Białej wstążki”. W zajęcia uczestniczyli uczniowie z wszystkich klas.
Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez psychologa szkolnego, nosiły tytuł „Jak mówić nie?” dla klas I-III oraz ”Pomagam i radzę sobie w trudnych sytuacjach” dla klas IV-VIII. Chociaż temat już nie raz był omawiany z uczniami okazuje się, że wciąż jest bardzo aktualny. Imponujące było to, że uczniowie podczas warsztatów wykazali się bogatą wiedzą na temat zachowań przemocowych. Ta wiedza jest czynnikiem chroniącym Ich od ryzykownych zachowań. Pojęcie asertywności też nie jest Im obce i chociaż młodsi uczniowie nie potrafili nazwać tej umiejętności, świetnie podawali rozwiązania w sytuacjach, w których należy powiedzieć „nie”.
W warsztatach oprócz poważnych treści też znalazł się czas na ćwiczenia, które rozbawiły uczniów
.

Dzisiaj jest 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Piotr, Robert, Bogusław