Company Logo

ZAJĘCIA Z MISIEM

W chwili, gdy dzieci zaczynają samodzielnie chodzić do szkoły, wychodzić same na place zabaw czy zostawać same w domu, wówczas bezwzględnie należy zadbać o to, aby znały zasady bezpiecznego kontaktowania się z innymi  oraz wiedziały, że mają obowiązek ich przestrzegania.

Dlatego w październiku i listopadzie pani Beata Kucharzewska we współpracy z wychowawczyniami przeprowadziła cykl lekcji dla klas I – II nt. bezpiecznych relacji dziecka z otoczeniem. Na zajęciach najmłodsi uczniowie poznawali historię małego niedźwiadka z książki „Gdzie jesteś, mały misiu?”, który czasami nie słuchał mamy i pewnego dnia się zgubił. Na szczęście opowieść kończy się szczęśliwie, bo mama znajduje malucha. Dzieci z przejęciem słuchały bajki, a następnie bardzo chętnie brały udział w rozmowie o zasadach bezpiecznego zachowania się w kontakcie z obcymi ludźmi, uznając, że zawsze trzeba słuchać rodziców.

Zajęciom towarzyszyła duża maskotka – pluszowy miś, który stawał się za każdym razem niezwykłą atrakcją, a uczniowie traktowali go jak przyjaciela, do którego można się przytulic i go pogłaskać. Każda klasa wymyśliła także imię dla pluszaka. Ostateczny wybór imienia nastąpi pod koniec listopada, kiedy dzieciaki, głosując, wybiorą jedno, ich zdaniem, najlepsze.

     

   

Dzisiaj jest 23 lipca 2024 Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary