PIERWSZOKLASIŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W środę 4 października szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy Ia. Na zajęciach zapoznali się z regulaminem korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz czytelni. Wysłuchali różnych ciekawostek. Mogli też pooglądać wybrane przez siebie książeczki, a następnie je wypożyczyć.

Na koniec pani Beata opowiedziała im o słynnym baśniopisarzu – H. CH. Andersenie i zaprezentowała zbiory baśni, których jest autorem. Dzieci obejrzały również animowaną adaptację jednej z najbardziej popularnych baśni tego pisarza – wzruszającą historię pewnej dziewczynki                            z zapałkami.

Sądząc po uśmiechniętych minach, uczniowie byli zadowoleni z wizyty w bibliotece. Obiecali też, że będą ją często odwiedzać.

Dzisiaj jest 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Piotr, Robert, Bogusław