III Gminny Turniej Tenisa Stołowego

25 kwietnia b.r. w sali gimnastycznej przy naszej szkole miał miejsce III Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju finałowym udział wzięło prawie 50 uczniów ze szkół z Błudowa i z Młynar. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Poziom rozgrywek był wyrównany i stał na wysokim poziomie. Po fazie grupowej najlepsi zawodnicy rywalizowali ze sobą systemem pucharowym, czyli przegrany odpadał z dalszej gry. Od półfinałów, w każdej z czterech kategorii, poziom poszybował na jeszcze wyższy poziom. Do wyłonienia zwycięzców w starszej kategorii dziewcząt i chłopców potrzebny był dodatkowy set. Ostatecznie Nikola Wiśniewska pokonała 2:1 Weronikę Brewczak, a Krzysztof Jarzynka w takim samym stosunku pokonał Karola Kędzierskiego.
Na szczególną uwagę zasługuje zwycięzca w młodszej kategorii chłopców, gdyż złoty medal zawisł na szyi Oliwiera Wątroby, czyli ucznia klasy 4!
Wśród dziewcząt w młodszej kategorii wiekowej klasą samą dla siebie była Daria Kozicińska z klasy 5, która w całym turnieju nie dała ugrać przeciwniczkom nawet seta.
Lista medalistów przedstawia się następująco:
Dziewczęta klas 4-6
1. Kozicińska Daria
2. Ruśniak Ewa
3. Tymczyna Julia
Chłopcy klas 4-6
1. Wątroba Oliwier
2. Bukin Szymon
3. Sołowiej Piotr
Dziewczęta klas 7-8
1. Wiśniewska Nikola
2. Brewczak Weronika
3. Kędzierska Kamila (SP Błudowo)
Chłopcy klas 7-8
1. Jarzynka Krzysztof
2. Kędzierski Karol
3. Binkiewicz Filip
Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników turnieju za zaangażowanie i sportową rywalizację.
Zakup sprzętu i medali na turniej został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach.
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Adolf, Leon, Tymon