Company Logo

Eliminacje powiatowe XXIII turnieju o puchar Tymbarku

Dnia 20 kwietnia b.r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych XXIII turnieju o puchar Tymbarku, które odbyły się na Orliku w Gronowie Górnym.
Naszych zawodników w kategorii U-12 dzielnie wspierała Daria Kozicińska, która była filarem obrony. Jej zaangażowanie i odważna gra sprawiła, że bramkarz naszej drużyny przez 3 mecze tylko kilkakrotnie miał kontakt z piłką.
W pierwszym meczu pokonaliśmy 5:0 drużynę z Łęcza, która w pierwszej połowie spotkania postawiła się naszym piłkarzom przeprowadzając groźne kontrataki. W drugim spotkaniu, w tym samym stosunku, pokonaliśmy drużynę z Milejewa. W obu spotkaniach wynik mógł być znacznie wyższy, jednak przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na skuteczność i kolejne trafienia. Po dwóch spotkaniach bez historii, o awans do finału wojewódzkiego zmierzyliśmy się z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia drużyną z Tolkmicka. Do tego meczu byli oni skuteczniejsi na boisku i zaaplikowali przeciwnikom więcej bramek od nas. Naszym rywalom do awansu wystarczał remis, gdyż przy tej samej liczbie punktów, wyprzedziliby nas lepszym bilansem bramkowym. Początek spotkania należał do piłkarzy z Tolkmicka, którzy jako pierwsi oddali mocny i celny strzał na bramkę strzeżoną przez Alana Binkiewicza. Nasz bramkarz był czujny i pewnie obronił to uderzenie. Jak się potem okazało, był to ich jedyny celny strzał w kierunku naszej bramki. Potem gra była wyrównana i toczyła się w środku pola. Co jakiś czas drużyny przeprowadzały kontry, jednak brakowało im skuteczności. Przełamanie nastąpiło po indywidualnej akcji Oliwiera Wątroby, który dośrodkował piłkę do Adama Grocholi, a ten strzelił (jak się potem okazało) jedynego gola w tym meczu. Całą drugą połowę nasi zawodnicy kontrolowali grę, a najlepszego strzelca gości, swoją twardą grą w pomocy i obronie wyłączył Nikodem Gnyp.
Po wygraniu wszystkich meczy i zachowaniu czystego konta bramkowego, mogliśmy cieszyć się z awansu do turnieju wojewódzkiego.