NASI MISTRZOWIE SPELLINGU

26 September - European Day of Languages - Former editions

We wtorek 29 września w naszej szkole odbyło się konkursowe dyktando w języku angielskim. Jak co roku, konkurs przypomina o Europejskim Dniu Języków, który obchodzimy 26 września.

Uczniowie klas 3-4, 5-6 oraz 7-8 zmagali się z meandrami ortografii angielskiej, zapisując ze słuchu teksty, dostosowane poziomem trudności do 3 grup wiekowych, w jakich konkurowali nasi uczniowie.

Wśród najmłodszych zwyciężył Wojtek Sznaze. Drugie miejsce zajęli ex aequo Julia Tymczyna i Jan Jurkowski, natomiast trzecie miejsce zdobyła trójka uczniów: Bartek Kaczyński, Jakub Gałecki i Michał Socha.

W średniej kategorii (klasy 5-6), niepokonany był Gabryś Wieliczko. Drugie miejsce zajęli: Natalia Lichołat, Martyna Pietkiewicz i Wojtek Rataj. Zdobywca trzeciego miejsca w tej kategorii to Michał Rabiczko.

Wśród najstarszych uczestników konkursu 1, 2 i 3 miejsce zajęli odpowiednio: Ula Wielgus, Nikola Zienowicz, oraz Patryk Kisiel.

Wszyscy laureaci otrzymali oceny celujące o wadze 50 z języka angielskiego, oraz +15 punktów za zachowanie.Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone podczas apeli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzisiaj jest 28 marca 2024 Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus, Joanna