Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece szkolnej

W piątek 2 października bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: Panią Bogusią Chechłowską i Renatą Citowicz.

Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z czytelni oraz regulaminem biblioteki. Bardzo chętnie uczestniczyły też w zajęciach i zabawie edukacyjnej; układały puzzle, odgadywały zagadki literackie, przypomniały sobie imiona bohaterów bajek i lektur szkolnych, a także nazwiska pisarzy tworzących opowieści i wiersze dla dzieci, np. Hansa Chrystiana Andersena, Juliana Tuwima, Jana Brzechwę czy Marię Konopnicką.

Na zakończenie spotkania dzieci z uśmiechami na twarzach odebrały od pani bibliotekarki – Beaty Kucharzewskiej kolorowanki z postaciami ze znanych bajek, które pomalują i umieszczą w swoich klasach.

Za poprawne wykonanie zadań najlepsi uczniowie otrzymają w poniedziałek upominki-niespodzianki.

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena