Company Logo

#SADZIMY 2020

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Młynarach wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMy. Posadzili świerki na terenie szkoły, za salą gimnastyczną. Tam powstaje wspaniały zakątek.

22 września 2020r. z dziećmi spotkała się Pani Paula Trzeciak przedstawicielka Nadleśnictwa Młynary, która opowiedziała o potrzebie sadzenia drzew i dbania o lasy, a także o pracy leśników i pracowników nadleśnictwa. Uczniowie klas I- III po posadzeniu drzew, spędzili miło czas, piekąc kiełbaski i bawiąc się na świeżym powietrzu.

Już po raz drugi we wszystkich nadleśnictwach w Polsce odbyła się taka akcja.. Tak jak w poprzednim roku leśnicy rozdawali chętnym sadzonki. Akcja „sadziMY” jest inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. Powstała ona w wyniku huraganu stulecia z nocy 11 na 12 sierpnia 2017, kiedy to wiatr zniszczył miliony drzew w pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę po Kujawy i Kaszuby. Leśnicy odbudowują drzewostan na całym dotkniętym przez kataklizm obszarze.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.

 

 

 

 

Dzisiaj jest 30 października 2020 Imieniny obchodzą:
Zenobii, Edmunda, Przemysława

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary