CZYTANIE DOBRE NA WSZYSTKO

Drodzy Uczniowie!!!

Zgodnie z zapowiedzią proponujemy spotkania z książką w domowym zaciszu.
Czytanie zapewnia wiele korzyści, a to oznacza odłożenie telefonu na kilka minut i skupienie się
na czymś innym. Badania pokazują, że czytanie zmniejsza stres!!! Powinieneś rozważyć taką opcję, jeśli problem dotyczy również CIEBIE. CZYTAJ, BO MOŻESZ!
Czytanie powinno być czymś, co lubisz. Niezależnie od tego, czy jest to czasopismo, czy tajemnicza powieść, wybierz temat, który sprawi, że będziesz z przyjemnością przewracać kartki. Czytanie przyjemnego materiału sprawia, że czytanie staje się nawykiem. Obejmuje to również słuchanie książek – audiobooków.
Jak czytanie zmniejsza stres?
• Agencja Reading stwierdziła, że czytanie zmniejsza objawy depresji i demencji.
• Czytanie przez sześć minut dziennie zmniejsza stres o 68 procent .
• Stali czytelnicy wykazują niższe wskaźniki depresji w porównaniu z osobami, które nie czytają.
• Czytanie jest o 300 procent skuteczniejsze w zmniejszaniu stresu niż chodzenie na spacer.
Badanie przeprowadzone przez University of Sussex wykazało, że czytanie jest jednym z najbardziej korzystnych sposobów na zmniejszenie stresu. Okazało się, że jeśli chodzi o łagodzenie stresu, czytanie jest bardziej skuteczne niż picie herbaty, granie w gry wideo i słuchanie muzyki. Stwierdzono, że czytanie spowalnia tętno, a nawet rozluźnia mięśnie. Te fizyczne reakcje sprawiają, że czytanie jest podobne do medytacji, co jest dobrze znane w celu zmniejszenia stresu.
Stwierdzono nawet, że czytanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia bólu głowy.
1.Wybierz książkę, która Cię zaciekawi – zalecamy, abyś przeczytał coś, co sprawi, że się skupisz
na lekturze, pozwalając zapomnieć o tym co stresuje.
2.Wybierz odpowiednie miejsce do czytania
3.Zmniejsz rozproszenie uwagi.
• domowa biblioteczka – przejrzyj zasoby w domu, na strychu- na pewno coś się znajdzie
• ebooki – książki w wersji elektronicznej – poniżej znajdziesz przykłady stron z darmowymi ebookami :
lektury.gov.pl
B. Iwaszkiewicz

Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta