Company Logo

Ptasi Piknik

          W sobotę, 5 października 2019 r.  grupa uczniów naszej szkoły (kl.Va i Vb) z koła przyrodniczego wraz z opiekunem Ireną Afranowicz  oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej z Błudowa i ich opiekunami, uczestniczyła w IX Ptasim Pikniku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Elbląg w ramach Europejskich Dni Ptaków.  Miejsce spotkania zainteresowanych tym wydarzeniem było w Krynicy Morskiej a dokładnie 5 km za Krynicą w kierunku miejscowości Piaski przy dawnej leśniczówce. Wyjazd został zorganizowany przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej a sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Podczas  zajęć  terenowych uczestnicy podpatrywali ptaki w trakcie jesiennych przelotów.  Dowiedzieli się wiele ciekawostek o ptakach, ich życiu i zjawisku migracji. Atrakcją było samodzielnie wykonanie budek lęgowych, które każdy z uczniów mógł zabrać ze sobą.  Radości i nauki o ptakach oraz innych morskich zwierzętach dostarczyły liczne konkursy i quizy. Każdy uczestnik wykazał się wiedzą, o czym świadczą liczne nagrody (zakładki, atlasy, plakaty i najbardziej cieszące się powodzeniem magnesy) przywiezione do domów.  Jesienna słoneczna pogoda sprzyjała przyrodniczym obserwacjom Mierzei Wiślanej. Dzieci były zauroczone widokiem z Góry Pirata. Bardzo smakował im posiłek zjedzony na świeżym powietrzu i samodzielnie upieczona kiełbaska w ognisku.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Żuławski Park  Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Mieści się w zabytkowej mleczarni z 1902 roku. W trzech muzealnych salach przedstawione są wystawy poświęcone mieszkańcom Żuław. Jest to doskonałe miejsce aby dogłębnie poznać historię tego regionu oraz panujące dawne zwyczaje. Wystawa w sali drugiej poświęcona została w całości menonitom czyli mniejszości religijnej powstałej w Holandii. Prześladowani przybyli na Żuławy gdzie znaleźli schronienie.

 Wycieczka była bardzo udana i myślimy, iż w następnym roku już w większym gronie będziemy uczestniczyli w Ptasim Pikniku.

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest 7 czerwca 2020 Imieniny obchodzą:
Jarosław, Robert, Wiesław

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary