Dla ucznia
Dla rodzica
Pomoc i opieka
Wycieczka w Bieszczady 27-30 maja
- Szczegóły
- Opublikowano: 05.06.2018 23:06
27 maja uczniowie klas gimnazjalnych wraz z opiekunami Katarzyną Jankowską, Wiesławą Hulanicką, Urszulą Białobrzeską i Edytą Rożak wyruszyli autokarem w daleką drogę, ku malowniczym krajobrazom Bieszczad. Pogoda nas nie zawiodła, podczas całej wycieczki było wyjątkowo ciepło, słonecznie i bardzo przyjemnie.
Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na zwiedzanie Ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z 22 metrową wieżą widokową na dolinę rzeki i ogrodem klauzurowym z pachnącymi ziołami. Cały obiekt wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.
Kolejny dzień szykował nam wiele atrakcji: przejazd do Polańczyka i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka ( piękny widok na meandry Jeziora Solińskiego "zielone wzgórza nad Soliną", ) przejazd przez dziką dolinę rzeki Solinki do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przejście górskie na Tarnicę ( najwyższy szczyt polskich Bieszczadów). Piękna trasa całej wędrówki pozwalała nacieszyć oczy wspaniałymi widokami Bieszczad.
Na deser czekał nas Turniej piłki nożnej w kulach Bumber Ball. To dopiero było prawdziwe szaleństwo - zabawa dla małych i dużych. Niezapomniane wrażenia i ogrom śmiechu.
Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy na zasłużony odpoczynek, bo już kolejnego dnia czekała na nas Góra Sobień. Miejsce, w którym znajdują się ruiny dawnego zamku rodu Kmitów. Dziś ruiny to przede wszystkim wspaniały punkt widokowy.
Prawdziwym wyzwaniem, sprawdzeniem swoich sił i umiejętności współpracy w grupie okazał się spływ pontonowy rzeką San na trasie Sanok- Liszna. Po spływie na brzegu czekało na nas ognisko i pyszne kiełbaski. Po zregenerowaniu sił wyruszyliśmy w dalszą drogę do Skansenu w Sanoku. Ponad 180 drewnianych chat, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów. Miasteczko Galicyjskie - wspaniała rekonstrukcja dawnych małych miasteczek galicyjskich. Miłym zakończeniem dnia była zabawa "Bitwa kolorów".
Na zakończenie wycieczki- Gra terenowa. Musieliśmy wykazać się nie tylko sprytem, zręcznością ale również zdobytymi wiadomościami podczas całej wyprawy. Zanim rozpoczęliśmy, wszyscy musieli zapoznać się z obsługą sprzętu niezbędnego do przejścia gry:GPS, wykrywacz metalu, busola, MP3, zaszyfrowana mapa. Zostaliśmy podzieleni na drużyny, których zadaniem było szukanie wskazówek i rozwiązywanie łamigłówek. Wszystkie zebrane na trasie kody miały na celu otwarcie kłódki, którą zamknięta była skrzynia ze skarbem. Wszystkim drużynom udało się wykonać zadanie w całości. I tak ze zdobytym skarbem, szczęśliwi wróciliśmy do naszych kochanych Młynar.
Judyta, Jan, Jurand