Wycieczka Kraków i okolice klas IIb, IIIa i IIIb

W dniach 4-6 maja 2017 uczniowie klas trzecich i klasa IIb wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Wyprawę rozpoczęła wizyta w miejscu pamięci i muzeum Aushwitz-Birkenau, gdzie młodzież w milczeniu i skupieniu poznawała przejmujące fakty w życia więźniów obozu oraz historię Holocaustu. Podczas pobytu w Krakowie, nasi turyści spacerowali po Krakowskiej Starówce, zwiedzali podziemia Wawelu, Muzeum Historyczne Miasta Kraków w podziemiach Rynku Głównego, słynne Planty oraz Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gimnazjaliści poznawali także ważne miejsca historyczne i turystyczne w okolicy Krakowa: spędzili ponad dwie godziny eksplorując wiekową kopalnię w Wieliczce, wędrowali po szlaku Ojcowskiego Parku Narodowego podziwiając ruiny Zamku w Ojcowie oraz okazały Zamek na Pieskowej Skale nieopodal Maczugi Herkulesa. Wycieczka była niezapomnianą lekcją historii i szacunku zarówno wobec pomników przyrody, jak i cywilizacji.

Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Marian, Katarzyna, Jakub