Dzień Ziemi i Służby Zdrowia w Szkole Podstawowej.

Żyjemy w czasach szczególnych wyzwań ekologicznych- coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że to nasz styl życia ma wpływ na powstanie wielu poważnych problemów lokalnych i globalnych. I od zmiany tego stylu  zależeć będzie poprawa stanu środowiska i podniesienie jakości życia na naszej planecie Ziemi. Należy młodemu pokoleniu uświadomić jakie niebezpieczeństwa zagrażają Ziemi ze strony człowieka. W piątek 28 kwietnia 2017 roku w szkole naszej odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi i Dnia Zdrowia.

Uczniowie kl. VI zaprezentowali inscenizację ukazującą jakim problemem w ówczesnym świecie są stosy śmieci i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Dzieci zachęcały wszystkich gości i swoich kolegów i koleżanki do działań na rzecz ochrony środowiska i poprawę swojego  stanu zdrowia. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie kl. I-III oraz szkolny Zespół Ambrozja.

Roztrzygnięty został konkurs  pod hasłem : Śmieci mniej- Ziemi lżej. Uczniowie SP w Młynarach wykonali z surowców wtórnych pomysłowe i oryginalne przedmioty.

W kategorii kl. I-III

I miejsce - zdobyła kl.IIa

II miejsce- zdobyła kl. IIIb

III miejsce- zdobyła kl.IIb

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce- kl.IVa

II miejsce- kl.VIa

III miejsce- kl.Va

Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy „Co wiem o ekologii?” Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu oraz spółkę „Koma”. Ponadto podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za konkursy takie jak: - drużynowy konkurs przyrodniczy dla kl. II-II "Miłośnicy przyrody- każdy dobrze wie, jak śmieci segreguje się", konkurs na breloczek "Mamo, tato piłeś , nie jedź" oraz za turniej gier planszowych. Rodzice i uczniowie zaprosili  gości  w dalszej części  uroczystości na degustację zdrowej żywności.

Dzisiaj jest 17 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Weronika, Sławomir, Brunon