Biwak edukacyjny kl. IV-VI- Nocne liczenie sów

31 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Błudowie odbył się biwak pod hasłem ; „Nocne liczenie sów”. W biwaku wzięło udział około  50 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Błudowie oraz w Młynarach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na których poznawali różne gatunki sów zamieszkujących nasz kraj i wykonywali szereg zajęć praktycznych między innymi: wykonanie formy przestrzennej, przedstawiającej sowę. Było również nocne wyjście w teren celem obserwacji miejsc bytowania tych nocnych myśliwych i nasłuchiwanie odgłosów jakie wydają sowy. Udało im się wytropić miejsca w jakich sowy przebywają i nawet zobaczyć je w locie. Uczniowie bogaci o nowa wiedzę o tych tajemniczych ptakach będą teraz starać się odszukiwać je w swoich najbliższych okolicach. Do zobaczenia  na „Nocy sów” w  przyszłym roku !

Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Marian, Katarzyna, Jakub