"Zdrowo jem, więc wiem" w klasach I-III

Zakończył się pierwszy etap konkursu "Zdrowo jem, więc wiem", w skład którego wchodziły następujące działania:

-Owoce i warzywa na co dzień i od święta (Przygotowanie przedstawienia "Na straganie" Jana Brzechwy, przygotowanie straganu, zaprojektowanie stroju określonego warzywa, przepis na zdrową potrawę z warzyw lub owoców, prezentowanie wiadomości na temat wybranego warzywa lub owocu).

-Wykonanie klasowej encyklopedii owoców i warzyw.

-Spotkanie rodziców z panią dietetyk.Forum zdrowia dla rodziców, kolorowy talerz, czyli garść informacji o warzywach i owocach.

-Wykonanie  pisemek promujących zdrowe odżywianie.

-Strefa aktywności, zabawy na świeżym powietrzu.

-Promocja podjętych działań. 8 listopada uczniowie klas I-III zaprezentowali  przed całą szkołą dotychczas zdobytą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Rozdawali ulotki, na wystawie prezentowali własnoręcznie wykonane encyklopedie i gazetki. Zwycięską gazetkę uczniowie rozdawali wśród swoich kolegów. Uczniowie mogli oglądać przygotowaną w tym celu gazetkę tematyczna oraz plakaty wykonane przez najmłodszych kolegów. Wszyscy mogli delektować się przygotowanymi przez rodziców owocowymi szaszłykami. podsumowaniem tego dnia był występ Teatru Cieni z wierszem "Na straganie".

Dla chcących żyć zdrowo i aktywnie, więcej informacji  na stronie www.aktywniepozdrowie.pl

Dzisiaj jest 4 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Florian, Malwina, Monika