"Jesienne Spotkania" 2016 - część teatralna

3 listopada 2016 odbyła się część teatralna IX Festiwalu Wokalno-Teatralnego „Jesienne Spotkania” Młynary 2016. W tegorocznym Przeglądzie zaprezentowało się 6 grup z Młynar, Rogajn i Pasłęka.

Festiwal odbył się dzięki dotacji przekazanej przez Gminę Młynary i Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Jury w składzie: Jadwiga Korwel, Elżbieta Lisowska oraz Edyta Wasiluk-Jarosz przyznało następujące miejsca:

Kategoria klasy I-III:

I miejsce – klasa IIb ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, opiekun p. Danuta Bukowska, przedstawienie pt: „Księżniczka na ziarnku grochu”

II miejsce – zespół teatralno – kukiełkowy „Stryszaki” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, opiekun p. Bogusława Chechłowska, przedstawienie pt: „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku”

Najlepszy Aktor – Karol Kędzierski ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach

Kategoria klasy IV-VI:

I miejsce – grupa teatralna „Drabina” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, opiekun p. Marta Matak, przedstawienie pt: „Inne Kaczątko”

II miejsce – grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rogajnach, opiekun p. Joanna Dolińska, przedstawienie pt: „Zielona wyspa banana”

ex aequo

II miejsce – grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół im. majora Henryka Sucharskiego w Pasłęku, opiekun p. Ewa Pągowska, przedstawienie pt: „Idziesz z nami doktorze?”

Najlepszy Aktor – grupa pantomimy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – grupa teatralna „Nie Tak” z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Młynarach, opiekun p. Marta Matak, przedstawienie pt: „W windzie”

Dzisiaj jest 5 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Irena, Waldemar, Iryda