Zapraszamy na pierwszy koncert nowego młynarskiego zespołu InteGraTon - 24 czerwca 2016

"InteGraTon" - muzyczne pospolite ruszenie młynarskiej społeczności muzycznej :)

Zespół powstał w wyniku spontanicznego połączenia sekcji muzycznej Ośrodka Kultury w Młynarach, lokalnego środowiska wokalnego ogólnie znanego jako "Lawa", uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Młynarach oraz muzyków - zapaleńców.

Ludzie tworzący "InteGraTon" to mieszkańcy Młynar, Elbląga, Trójmiasta, Ornety, Błudowa, Nowego i Starego Monasterzyska.

Historia grupy jest krótka ale intensywna - Bartek spytał Ankę, czy nie warto byłoby połączyć siły Szkoły i Ośrodka Kultury. Anka pogadała z Edytą i już na pierwszej próbie zjawiło się 30 osób.

Repertuar "InteGraTonu" to piosenki z warmińskimi tekstami i muzyką Bartka Krzywdy, zaaranżowane na rozbudowany skład: 24 wokalistów, 4 klawiszowców, instrumenty perkusyjne, klarnet, saksofon, bas i dwie gitary. Zespół ma ambitne plany i nie zamierza poprzestać na "Integracjach" i folku warmińskim. Jest pomysł na nowe koncerty, płytę, ale nie zapeszajmy...

Na razie artyści skupiają siły na najbliższych koncertach: 24.06 "Integracje" Młynary, 25.06 Eko Art Festiwal Orneta, 2.07 Dni Zastawna.

Nikt tak naprawdę nie wie jeszcze jak zabrzmi "InteGraTon" bo piątkowy koncert będzie pierwszym w karierze zespołu. Na pewno będzie energetycznie, swojsko, trochę dziko i spontanicznie. Obok typowo ludowych zagrywek pojawią się technomelodie oraz rockowe docinki.

Nad muzyczną całością czuwa Bartek Krzywda - instruktor sekcji wokalnej OK w Młynarach. Jednak gdyby nie zaangażowanie, determinacja oraz pasja niezwykle muzykalnego duetu Anna Kołodziej-Rabiczko & Edyta Wasiluk-Jarosz, to "InteGraTon" nie byłby teraz tym czym jest. Sekcję instrumentalną przygotowuje klarnecista Zbyszek Pisarkiewicz - nauczyciel gry na instrumentach w OK Młynary.

Skład zespołu nie jest zamknięty. Grupa cały czas poszukuje lekko postrzelonych i gotowych na wszystko osobników w każdym wieku: grających, śpiewających, rapujących, kręcących winylami, wypuszczających bity, tańczących a nawet pływających kajakiem. Chętni niech zgłaszają się do OK w Młynarach.

Zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 19.30 na wyjątkowy koncert.

InteGraTon

Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Odwiedza nas 24 gości oraz 1 użytkownik.