finał III Olimpiady Przyrodniczej

13 maja 2015 w gimnazjum Anglojęzycznym "Regent" w Elblagu odbył się finał III Olimpiady Przyrodniczej "Przyroda Powiśla, Warmii i Żuław"  zorganizowanej przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Elblągu i współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Gimnazjum Anglojęzyczne "REGENT" w Elblągu.

Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Afranowicz z klasy Ib i zajęła II miejsce.

Do pierwszego, szkolnego etapu, który odbył się 21 marca 2015, przystąpiło ponad 700 gimnazjalistów z 51 gimnazjów położonych na terenie Elbląskiego Okręgu PZŁ. W  eliminacjach szkolnych wyłoniono 106 najlepszych uczniów - finalistów.

Finał składał się z dwóch etapów:

- test pisemny, który finaliści rozwiązywali przez 45 minut podzieleni na siedem grup.

- etap ustny, do którego zakwalifikowało się 11 osób. Każdy z uczestników losował zestaw pytań i odpowiadał na wylosowane pytania.

Na końcowy wynik składały się punkty z pisemnego testu i odpowiedzi ustnej.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj jest 19 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Mikołaj, Piotr, Urban