Company Logo

Święto naszej Szkoły

Środa 12 czerwca 2024 to w tym roku bardzo ważny dzień  dla Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Święto Patrona – Stefana Żeromskiego. Świętowanie rozpoczęliśmy od części oficjalnej, czyli uroczystego apelu z udziałem zaproszonych gości: Pani Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Młynarach, Sekretarza Miasta i Gminy Młynary, Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Młynarach,Pani Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach, Pani Dyrektor Przedszkola    w Młynarach, Pani Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacjw Młynarach, Kierownika posterunku Policji w Młynarach, Przedstawiciela Straży Pożarnej,  ks. Tomasza Bieleckiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Młynary oraz nauczycieli emerytów.

        Uroczystość prowadził uczeń klasy VIIa i przewodniczący szkoły – Szymon Hulanicki, a pomagał mu Miłosz Wieliczko z kl. Va. W trakcie apelu nauczyciele rozdali dzieciom nagrody za udział w różnych konkursach. Została także przedstawiona prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości patrona – Stefana Żeromskiego, a także osiągnięć i działań społeczności szkolnej w czasie mijającego roku szkolnego. Apel urozmaiciło krótkie przedstawienie uczennic z grupy teatralnej „Drabina” oraz występ chóru „Ambrozja”. Na koniec apelu Pani Burmistrz – Renata Wioletta Bednarczyk wręczyła wszystkim uczniom prezenty z okazji Dnia Dziecka w postaci piłek i zachęciła ich do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

          Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek,  a wszystkie klasy wraz z wychowawcami wzięli udział w śniadaniu na trawie. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi na zewnątrz szkoły, więc uczniowie mogli cieszyć się wspólnym posiłkiem na kocach rozłożonych na boisku szkolnym.

Po dniu pełnym wrażeń zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

 

Dzisiaj jest 23 lipca 2024 Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary