KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Od trzech lat corocznie uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej biorą udział w programie pt. Klub Bezpiecznego Puchatka. Jest to program edukacyjny, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów. W ramach programu placówka bezpłatnie otrzymuje materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci poprzez uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw, jakie mogące spotkać w domu, w szkole, w drodze na zajęcia lekcyjne. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci otrzymują materiały do pracy w domu oraz broszurę dla rodziców. Podobnie jak w roku ubiegłym dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, który znajduje się na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Koordynatorem programu jest pedagog szkolny Małgorzata Kosińska.

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena