Świetlana przyszłość

W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się problematyce ochrony środowiska i poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii. Dlatego też coraz więcej szkół decyduje się na realizację projektów związanych z energią odnawialną. Jednym z przykładów takiej inicjatywy jest projekt pn. „Świetlana przyszłość”, realizowany w naszej szkole przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej cz. 2) Funduszu Ekologii i ma na celu edukację dzieci w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz promocję ekologicznych rozwiązań.
Jednym z elementów projektu jest zakup i instalacja trzech latarni solarnych na terenie szkoły. Dzięki nim uczniowie będą mogli obserwować, jak działa energia słoneczna i jak można wykorzystać ją do zasilania oświetlenia. To doskonała okazja do zrozumienia, jak ważne jest korzystanie
z alternatywnych źródeł energii i dbanie o środowisko naturalne.
W ramach projektu organizowane będą również warsztaty oraz konkursy, które mają na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa i promowania działań proekologicznych.
Dzisiaj jest 18 października 2024 Imieniny obchodzą:
Juliana, Łukasza, Bogumiła