Dzień Ziemi oraz Dzień Służby Zdrowia

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi oraz Dzień Służby Zdrowia. W tym roku te święta postanowiliśmy uczcić aktywnie, w działaniu. Pani Irena Afranowicz zorganizowała wyjazd dla miłośników przyrody z klas III -VI do Nadleśnictwa Młynary aby posadzić młode drzewka. Tu kierujemy podziękowania  pani Ewie Parzyszek za  współpracę. Obchody Dnia Służby Zdrowia zorganizowała pani Bożena Iwaszkiewicz. W szkole natomiast odbyły się prelekcje o zdrowiu przeprowadzone przez panią Marię Hussay, lekarza z Ośrodka Zdrowia w Młynarach. Pani Aneta Wątroba, pielęgniarka szkolna przeprowadziła badania profilaktyczne dla uczniów, za zgodą ich rodziców, (BMI (stosunek wagi do wzrostu), poziom cukru oraz ciśnienia tętniczego).  Badania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w związku z czym Pani Aneta w przyszłym tygodniu będzie je kontynuowała. Ponadto uczniowie mieli okazję zażyć trochę ruchu podczas zawodów  sportowych na sali gimnastycznej oraz uprawiając aerobik, który poprowadziły panie z Klubu Senior + w Młynarach. Klasy V, VI, VII oraz VIII wzięły udział w sprzątaniu świata. Materiały niezbędne do tego działania dostarczyła firma KOMA. Dla wszystkich uczniów zostało zorganizowane ognisko; kiełbaski, napoje , chlebek oraz inne niezbędne akcesoria zostały sfinansowane przez firmę KOMA we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Młynary oraz sklepem LEWIATAN. Na zakończenie zostały rozdane nagrody za liczne konkursy ekologiczne. Uczniowie tworzyli ogródki na parapetach szkolnych, robili zdrowe kanapki, zabawki z ekośmieci. Nagrody ufundowana  firma KOMA oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynarach. Uroczystości uświetnili swoją obecnością pani Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Renata Bednarczyk, pani Sekretarz Anna Kołodziej-Rabiczko oraz pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary Marcin Janowski.

Dzisiaj jest 4 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Florian, Malwina, Monika