Company Logo

Gra w Tolkmicku

W miniony piątek, 12 kwietnia, nasi uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym rywalizowali o punkty w klasyfikacji generalnej powiatu w grach zespołowych. Starsi chłopcy wybrali się do Tolkmicka, by tam w gronie 6 szkół walczyć o palmę pierwszeństwa w piłce siatkowej. W pierwszym meczu pokonaliśmy SP 2 Pasłęk w 3 setach. Po pewnej wygranej w secie otwarcia, musieliśmy uznać wyższość rywali w secie drugim. O ostatecznym wyniku zadecydował tie break, w którym okazaliśmy się zdecydowanie lepsi od przeciwników. W drugim spotkaniu graliśmy z gospodarzami turnieju, czyli chłopcami z Tolkmicka. W tym spotkaniu emocji było, jak na lekarstwo. Pewnie pokonujemy rywali i jako zwycięzcy grupy meldujemy się w finale turnieju. W nim trafiliśmy na zwycięzcę drugiej grupy, czyli zespół z Godkowa. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Punktowaliśmy na zmianę, jednak końcówka seta należała do przeciwników. Po zmianie stron nie byliśmy w stanie nawiązać poziomem do gry z pierwszego seta i po słabszej grze, głównie na zagrywce, przegrywamy drugiego seta i w konsekwencji cały mecz 0:2 i zostajemy wicemistrzami powiatu. Wyniki: SP Młynary – SP 2 Pasłęk 2:1 SP Młynary – SP Tolkmicko 2:0 SP Młynary – SP Godkowo 0:2 Skład: 1. Bukin Szymon 2. Daranowski Gabriel 3. Grynhagel Łukasz 4. Jemielita Konrad 5. Kiełbasiński Mateusz 6. Rabiczko Marcin 7. Rabiczko Michał 8. Sołowiej Piotr 9. Waśniewski Maciej 10. Wójtowicz Daniel Nauczyciel: Krzysztof Browalski