SZKOLNY KONKURS „EKO-PISANKA WIELKANOCNA”

CELE KONKURSU:

1. Propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

2. Pobudzanie ekologicznej inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych.

3. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.

4. Promowanie twórczości dziecięcej.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Młynarach.

2. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy– do dnia 19 marca 2024 roku. (sala nr 5)

3. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pisankę w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości.

4. Uczestnicy konkursu korzystają z ekologicznych materiałów np. włóczki, sznurka, tkaniny, ziaren, kasz, przypraw, traw, liści itp.). Nie stosujemy sztucznych ozdób, cekinów, naklejek.

5. Komisja oceni prace według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne - oryginalność i pomysłowość prac - opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie ekologicznych materiałów - wkład pracy - walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki) - estetyka wykonania.

6. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród 21 marca 2024 roku.

7. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a dla laureatów 3 pierwszych miejsc przewidziano nagrody rzeczowe.

Organizator: Magdalena Iwanicka.

Dzisiaj jest 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Piotr, Robert, Bogusław