WIZYTA W TVP GDAŃSK

Grupa projektu SPS III Dziennikarscy pasjonaci odwiedziła TVP Gdańsk.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu telewizji. Oprowadził ich pan Mateusz Każarnowicz, który w telewizji zajmuje się reklamą i promocją i w bardzo ciekawy sposób zaprezentował  swoje miejsce pracy. Młodzi szkolni dziennikarze poznali historię stacji. Zobaczyli, jak pracują profesjonaliści i co znajduje się w studiu nagrań. Przyjrzeli się pracy montażysty, a także porozmawiali z dziennikarzami o ich karierach. Uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się, jak powstają różne programy i jakiego sprzętu do ich tworzenia używają pracownicy telewizji. Niektórzy nawet spróbowali przeczytać fragment wiadomości, który został nagrany i zmontowany ze zdjęciami i filmami. Takie doświadczenia na pewno wpłyną pozytywnie na przyszłe wybory uczniów.  Opiekunem grupy jest Urszula Bialobrzeska.

Dzisiaj jest 28 marca 2024 Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus, Joanna