WAŻNA informacja dla rodziców dzieci z klas 8️

Drodzy Rodzice.
Już niedługo uczniowie kończący klasy ósme staną przed bardzo ważnym wyborem w swoim życiu - wyborem szkoły ponadpodstawowej. Oto kilka ważnych informacji. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 22 maja i trwa do 21 czerwca. ( z wyłączeniem szkół z oddziałami sportowymi, językowymi, plastycznymi - tu rekrutacja trwa do 31 maja ze względu na konieczność przeprowadzenia egzaminów wstępnych) Uczniowie aplikujący do szkół elbląskich rekrutują się poprzez platformę eped.pl. Należy wygenerować wniosek , wydrukować go, podpisać (rodzice i uczniowie) i zawieźć do szkoły pierwszego wyboru. Cały harmonogram rekrutacji znajdą Państwo na stronie eped,pl w zakładce rekrutacja - do szkół ponadpodstawowych- harmonogram. W szkołach z powiatu elbląskiego rekrutacja odbywa się w sposób tradycyjny - wszystkie niezbędne do wypełnienia dokumenty są dostępne na stronach internetowych.
Kolejna istotna informacja skierowana jest do uczniów , którzy w dniu 01-09-2023 nie będą mieli ukończonych 15 lat a zamierzają kontynuować naukę w szkole branżowej bądź technikalnej, w której będą odbywać praktyki u Pracodawców, a nie na warsztatach szkolnych. Polskie prawo zezwala zatrudniać małoletnich od 15 roku życia i aby młodsze dziecko mogło być zatrudnione potrzebna jest opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jeśli taka sytuacja dotyczy Państwa dziecka proszę już się zgłaszać do poradni aby do końca sierpnia taką opinię otrzymać.
Chciałabym poinformować Państwa o możliwości wzięcia udziału w ELBLĄSKIEJ WYWIADÓWCE, która odbędzie się dn. 12 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w auli Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Grunwaldzkiej 137. Jest to propozycja dla rodziców zainteresowanych ofertą szkół ponadpodstawowych.
Uczniowie, którzy rozważają zamieszkanie w bursach szkolnych powinni pamiętać, że tu rekrutacja rozpoczyna się 01-06-2023 r. i o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W razie pytań służę pomocą i zapraszam do kontaktu
Doradca zawodowy
Beata Dusza
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta