WSPÓLNE SPOTKANIE PRZY POEZJI I MUZYCE- WIECZÓR POETYCKI 2023

„Portret kobiety” pod takim hasłem  16 marca 2023r. odbył się kolejny  szósty już wieczór poetycki w Szkole Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Młynarach. Uczniowie wykonali utwory znanych poetów, które przedstawiały różne oblicza kobiety. Widzowie zostali wprowadzeni w nastrój zadumy nad życiem, zachwytu poezją i piosenką.  Za przygotowanie aktorów i  dobór repertuaru odpowiedzialna była pani Urszula Białobrzeska. Występ recytatorów uświetniły zespoły wokalne „Lawa” pod opieką pani Edyty Wasiluk-Jarosz i „Ambrozja” pod opieką pani Agnieszki Sochy. Piękna scenografia przygotowana przez panie: Katarzynę Jankowską i Izabelę Guzicz oraz Martę Matak była świetnym tłem dla wykonawców. Tu podziękowania należą się panu konserwatorowi Andrzejowi Spasibionkowi, który bardzo pomógł przy montowaniu elementów scenografii. Do tej poetycko-muzycznej uczty dodaliśmy jeszcze słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i uczniów, a zorganizowany przez panią Wiesławę Hulanicką. Uczniowie, mimo trudnego repertuaru, z wielką chęcią i zaangażowaniem zaprezentowali swoim bliskim, a także innym zaproszonym gościom talent aktorski oraz wokalny. Impreza po raz kolejny zintegrowała pokolenia i pokazała, że młodzi ludzie są wrażliwi na poezję zarówno tę recytowaną, jak i śpiewaną.

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena