Konkurs recytatorski ,,Wierszyki łamiące języki"

Konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki”

„Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie”, „Nad rzeczułką pod Swarzędzem przędzą przędzę cztery jędze”, te i inne łamańce językowe królowały w bibliotece Szkoły Podstawowej w Młynarach we wtorek 21 lutego, bowiem tego dnia odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wierszyki łamiące języki” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Konkurs miał na celu: rozbudzanie wrażliwości i uwagi słuchowej, wzbogacanie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni, tworzenie atmosfery do zabawy poezją.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów klas IV – VII. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z interpretacją wierszy zawierających trudne do wymówienia „zbitki językowe”, a jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców.

Oto zwycięzcy konkursu w dwóch kategoriach wiekowych:

KLASY 4-5

I miejsce: Julia Walczak

II miejsce: Ewa Jankowska

III miejsce: Patrycja Marszałkiewicz

wyróżnienie: Nikola Dębińska

KLASY 6-7

I miejsce: Julia Tymczyna

II miejsce: Magdalena Fidura

III miejsce: Patrycja  Socha

wyróżnienie: Maja Waśniewska

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: