SZOK - Szkolny Ośrodek Kariery dla uczniów Gimnazjum w Młynarach

W naszym gimnazjum od lipca 2013 roku jest realizowany projekt „ Szkolny Ośrodek Kariery dla uczniów Gimnazjum w Młynarach” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Okres nauki w gimnazjum, to dla młodzieży czas poszukiwania tożsamości oraz dokonywania wyboru indywidualnej drogi edukacyjno – zawodowej. Młody człowiek musi dokonać wyboru szkoły średniej i kierunku ewentualnych studiów, co determinuje dalsze planowanie kariery zawodowej w pryzmacie lokalnego i regionalnego rynku pracy, podlegającego nieustannym zmianom. W podejmowaniu tych decyzji powinna mu pomagać wiedza na temat swoich  możliwości, potencjału, zainteresowań i preferencji oraz wiedza na temat zapotrzebowania rynku pracy.

Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności planowania własnej drogi edukacyjno – zawodowej u gimnazjalistów w latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015. Doradztwem zawodowym zostanie objętych 203 uczniów w wieku 13 – 16 lat, którzy
w chwili obecnej nie mają wystarczającego dostępu do poradnictwa edukacyjno – zawodowego.

W naszej szkole został utworzony SZOK – Szkolny Ośrodek Kariery, w którym odbywać się będą warsztaty grupowe oraz konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym oraz psychologiem. Dla każdego gimnazjalisty zostanie utworzony IPEZ –Indywidualny Profil Edukacyjno – Zawodowy. Wszyscy uczniowie wezmą udział w wyjazdach na Targi Szkół Średnich do sąsiednich miast oraz odbędą wizyty zawodoznawcze w zakładach pracy reprezentujących różne branże.

Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców do aktywnego włączenia się
w realizację tego przedsięwzięcia, aby decyzje podejmowane przez naszych gimnazjalistów były świadome, dobrze zaplanowane i adekwatne do bezustannie zmieniających się wymogów rynku pracy. Pozwoli to przeciwdziałać wysokiemu bezrobociu w naszej gminie i powiecie.

Projekt   jest współfinansowany ze środków
  Unii Europejskiej w ramach
  Europejskiego Funduszu Społecznego

Dzisiaj jest 28 marca 2024 Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus, Joanna