Światowy Dzień Wody 2022r.

Corocznie 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Tegoroczny temat odnosi się do wód podziemnych i brzmi „Wody podziemne – uczynienie niewidocznego widocznym”.

Wody gruntowe są niewidoczne gołym okiem, ale ich wpływ jest widoczny wszędzie. Wody gruntowe to ukryty skarb, który znajduje się poza zasięgiem wzroku, pod naszymi stopami, który wzbogaca nasze życie. W najbardziej suchych częściach świata może to być jedyne źródło wody, do której ludzie mają dostęp.

Większość wody słodkiej będącej w stanie ciekłym to wody gruntowe, które zasilają dostawy wody pitnej, systemy sanitarne, rolnictwo oraz przemysł. Niestety, w wielu przypadkach działalność człowieka powoduje ich  zanieczyszczenie.

Wody gruntowe to woda znajdująca się pod ziemią w warstwach wodonośnych, które są geologicznymi formacjami skał, piasków, żwirów i mogą zatrzymywać wodę

Uczniowie naszej szkoły przygotowali się do uczczenia tego dnia. Starsze grupy projektowe napisały test wiedzy o wodzie, przygotowały gazetkę na holu szkoły , a także wykonały plakaty ,których tematyka obejmowała życie w zbiorniku wodnym.

Dzisiaj jest 3 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja