Noc w bibliotece szkolnej - realizacja projektu SPS III

W ramach projektu SPS III realizowanego w szkole grupa dzieci klas IV - VI uczestniczących w zajęciach „Lubię siebie” spędziła noc w niezwykłej, magicznej atmosferze szkolnej biblioteki. Panie prowadzące, tj. Małgorzata Kosińska i Beata Kucharzewska, przygotowały i przeprowadziły ćwiczenia łączące w nowatorski sposób  elementy biblioterapii z teatroterapią i muzykoterapią. Dzięki temu uczennice w niecodzienny sposób spędziły popołudniowe i nocne godziny, np. szukając  z latarkami w ręku wskazówek  i rozwiązując zagadki literackie w czasie podchodów. Dziewczęta mogły też przebierać się za postaci z bajek, wykorzystując teatralne stroje, a następnie zaprezentować swoje kreacje na modowym „wybiegu”. Pogodny  i relaksujący nastrój pomogły zbudować zajęcia z „czarnego teatru”, gdzie dziewczynki przy zgaszonym świetle i dźwiękach „muzyki aniołów” oraz w blasku specjalnej lampy nadfioletowej przygotowały fascynujące 2 nieme widowiska sceniczne. Dużo śmiechu  i radości sprawiły dziewczynkom makijaże, które sobie wzajemnie wykonywały   po wylosowaniu zabawnych postaci, np. klauna czy czarownicy.  Pobyt nocny w szkole umiliły samodzielnie upieczone, pyszne gofry z bitą śmietaną i truskawkami.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta