Company Logo

Biwak szkolny w ramach zajęć przyrodniczych

W ramach dodatkowych zajęć przyrodniczych, których celem jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy na temat tajemnic świata przyrodniczego,został zorganizowany w dniach 22-23.10.2021 r biwak szkolny. Tematem realizowanym w ramach biwaku było zgłębianie wiedzy na temat tajemnic jakie kryje las.

Las kryje w sobie wiele tajemnic ale równocześnie pozwala na rozwój kompetencji badawczych, poprzez aktywne eksplorowanie otaczającego świata, różnorodność ruchową i rozwój funkcji poznawczych. Dzięki tej alternatywnej formie edukacji, dzieci wychowane w lesie, są bardziej empatyczne i wrażliwe. Uczą się szacunku do natury i poznają jej naturalny rytm, wraz ze zmieniającymi się porami roku.

My jesteśmy jak na najlepszej drodze do tego ,aby poznawać piękno otaczającej nas przyrody . Pierwsze poczynania już za nami a i na następne przyjdzie pora. W biwaku uczestniczyli uczniowie z kl. I oraz kl. IV naszej szkoły. W powyższym przedsięwzięciu pomagali nam pracownicy Koła Myśliwskiego „Lis” oraz pracownicy Nadleśnictwa Młynary. W pierwszej części biwaku uczniowie mieli okazję poznać wiele zagadnień związanych z funkcjonowaniem lasu, jego warstwową budową oraz poznać ciekawostki z życia zwierząt leśnych. W dalszej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Moja przygoda w lesie”. Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Koło Myśliwskie Lis oraz Nadleśnictwo Młynary. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie uczniów wraz z opiekunami w leśnych kniejach oraz wspaniałe nagrody , które dały dzieciom wiele radości.

Po zajęciach leśnych uczniowie powrócili na dalszą część zajęć już w naszej szkole. Tu rozwiązywały różne zagadki, przedstawiły portret drzewa oraz wykonały schemat warstwowej budowy lasu.

Dużym wyzwaniem okazało się dla większości uczniów spędzenie po raz pierwszy nocy poza domem. Uczniowie zdali w tej kwestii egzamin na szóstkę. Biwak uważamy za udany i czekamy na dalsze ciekawe zajęcia przyrodnicze.

Zajęcia i biwak zorganizowała pani Irena Afranowicz

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w poniższej galerii!

 

 

Dzisiaj jest 18 maja 2022 Imieniny obchodzą:
Alicja, Feliks, Eryk

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary