Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej

W dniu 2.10.2021 r grupa uczniów z kl. IV wraz z opiekunem Ireną Afranowicz, wzięła udział w „Ptasim Pikniku” w Krynicy Morskiej.

Ptasi Piknik jest organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków. To dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Głównym celem jest liczenie i zwrócenie uwagi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody, czyli jesienną migracje ptaków.

W sobotę uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach między innymi:

• punkt morski - obserwacja  migrujących ptaków morskich

• punkt na szczycie wydmy (górze „Pirata")  - obserwacja i liczenie ptaków (wróblowatych i szponiastych) migrujących nad lasem i Zalewem Wiślanym
    -punkt naukowo-badawczy- wspólne obrączkowanie ptaków;
    - punkt edukacji przyrodniczo-leśnej – quizy i konkursy na temat lasu, przyrody i gospodarki leśnej w Lasach Państwowych, organizowane przez Nadleśnictwo Elbląg;
    - punkt edukacji fotograficznej  - nauka podstaw fotografii przyrodniczej, prowadzącymi są osoby z Parku  Krajobrazowego Mierzei Wiślanej;
    - punkt Trójmiejskiej Grupy OTOP - konkursy, materiały pomocne w rozpoznawaniu ptaków, warsztaty terenowe z rozpoznawania ptaków,
    - punkt WWF - ciekawostki z życia fok i morświnów oraz innych zwierząt Morza Bałtyckiego.

Uczniowie bardzo aktywnie spędzili ten czas, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą . Za rok, również odwiedzimy te miejsca.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej.

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Aleks, Grzegorz, Aleksander