22 marca- Światowy Dzień Wody

22 marca 2021 roku, obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej to okazji uczniowie z kl. V oraz kl. VIa i VIb postanowili zgłębić tajniki wiedzy na temat tej życiodajnej cieczy na naszej planecie. Na zajęciach rozwijających wiadomości przyrodnicze oraz na lekcjach geografii i biologii nauczyciele p. Iza Guzicz i Irena Afranowicz zapoznali uczestników z tematyką związaną z racjonalnym gospodarowaniem wodą oraz postępującymi zmianami klimatu, co przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie ochrony środowiska. Tego typu działania mają na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za stan naszych wód.

W szkole naszej został zorganizowany konkurs pod hasłem „ Woda, źródłem życia”. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test.

W klasie V najwyższą liczbę punktów z testu otrzymali: Marcin Rabiczko, Michał Rabiczko

W klasach VI najwyższą liczbę punktów z testu otrzymali: Natalia Lichołat, Zuzia Bogdanowicz, Karol Kędzierski

Uczestnikom konkursu gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena