BEZPIECZNY ZIMOWY CZAS WOLNY

DRODZY UCZNIOWIE

Ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.
Aby bezpiecznie, zdrowo i radośnie spędzić zimowe ferie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca- – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

4. Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym! Zimą szybko zapada zmrok!

5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

6. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

7. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

8. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

9.   Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!

10. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

11. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

12. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

13. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

14.Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiania oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem!

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:

POLICJA - 997

STRAŻ POŻARNA - 998

POGOTOWIE RATUNKOWE – 999

Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Marek, Jarosław, Wasyl