Company Logo

KAROL WOJTYŁA - JAN PAWEŁ II 100 ROCZNICA URODZIN 18 maj 1920- 18 maj 2020

Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)

Polak, Papież, św. Jan Paweł II. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii, a on sam uznawany jest za najwybitniejszego Polaka w historii.Karol Wojtyła - dla przyjaciół Lolek. Człowiek, który nigdy nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak, uczeń a potem student był zawsze wśród kolegów. Później jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się misja jego życia.

Dzisiaj wspólnie, choć osobno, świętujemy to niezwykłe stulecie. Dzieci naszej szkoły wraz z rodzicami uczciły rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, przygotowując torty, ciasta, babeczki i laurki.

Inicjatorką tego pomysłu była pani Agnieszka Głębocka a rodzicom i uczniom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych zdjęć poniżej.

 

 

 

Dzisiaj jest 30 listopada 2020 Imieniny obchodzą:
Justyna, Andrzej, Konstanty

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary