Nabór do klasy I

Dyrektor szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach przypomina informacje o naborze do klasy pierwszej  na rok szkolny 2020/2021:

1.     Obowiązek szkolny:

1)  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku                               kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

2)  Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które                   w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli:

• korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej albo
  • posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną

2. Kryteria naboru:

1)  Do klasy I Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach                                        przyjmuje się dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców                    (załącznik nr 1)

2)  Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy I po                                   przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami na                    wniosek rodziców o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej  (załącznik  nr 2).

3)  W postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brane są kryteria określone w ustawie z dnia                    14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

Prosimy rodziców, którzy nie dokonali zgłoszenia  dziecka do szkoły lub nie dostarczyli wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej o dokonanie tego do dnia 08.05.2020r.

Druki wniosków i zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.

Wypełnione i podpisane przez rodziców/prawnych opiekunów dokumenty można dostarczyć pocztą lub w sekretariacie szkoły.

Radziszewski Jan

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Wniosek.doc)załącznik nr 2 (wniosek)66 Kb
Pobierz plik (Zgłoszenie.doc)załącznik nr 1 (zgłoszenie)66 Kb
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta