OCHRONA PRZED KORONAWIRUSEM

Szanowni Państwo!!!

W związku z pojawieniem się w Polsce zachorowań na koronowirusa apelujemy o nieposyłanie do szkoły przeziębionych i chorych dzieci.

Prosimy zwrócić uwagę dzieci na przestrzeganie zasad higieny, częste mycie rąk ciepłą wodą i mydłem oraz ochronę podczas kaszlu i kichania.

W szkole przeprowadziliśmy kampanię informacyjną oraz powiesiliśmy instrukcje mycia rąk. W klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat profilaktyki.

Jeżeli osoby zdrowe nie miały kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

Jeżeli ktoś spostrzega objawy grypopodobne i wrócił z terenów występowania koronowirusa lub miał kontakt z osobą chorą, to powinien powiadomić o tym najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Są tam na bieżąco publikowane komunikaty.

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: https://pwisbydgoszcz.pl/pl/kontakt/

W przypadku pytań można również dzwonić na całodobową infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590

Dyrekcja SP w Młynarach

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena