Company Logo

Piknik "Akademia Pani Książki"

Piknik literacki „Akademia Pani Książki”

Nasza szkoła wzięła udział w jednym z działań projektu realizowanego przez CSE „Światowid” pt.: „Witajcie w szkolnej bajce!”.

29 X 2019r. został przeprowadzony piknik literacki pt. „Akademia Pani Książki” połączony z grą pn. „Uwięzieni w książce”.

Był to niezapomniany dzień w świecie literatury. Szereg atrakcji: gra pn. „Uwięzieni w książce”, olimpiada czytelnicza, spotkanie z bajką czytaną, zajęcia plastyczne, dydaktyczne, edukacyjne, a także porady ekspertów w dziedzinach szybkiego i poprawnego czytania oraz ds. nowych mediów pobudziły uczniowską aktywność twórczą , poszerzyły wiedzę czytelniczą, wzbudziły zainteresowanie literaturą, a także umożliwiły poprawę jakości czytania i korzystania z zasobów czytelniczych dostępnych w Internecie.

Uczniowie z klas I-VIII uczestniczyli we wszystkich zajęciach z wielką ochotą i zainteresowaniem. Z wielkim zaangażowaniem, kreatywnością podchodzili do zadań. Mogli sprawdzić swoją wiedzę o literaturze, zrobić okładkę ulubionej książki czy zakładkę przydatna przy czytaniu, rywalizowali w grze czytelniczej o mitach, poznawali tajniki promowania czytelnictwa, posłuchali pięknego wykonania wybranych książek i wzbogacili słownictwo. |
W teście wiedzy o lekturach wyłoniono dwóch najlepszych uczniów - to Jakub Sowiński z klasy VIIIa i Przemek Maciuszonek z klasy Va. W grze:”Uwięzieni w książce „ najlepszy czas miała grupa z klasy VIIIa. Gratulujemy!!!

Dziękujemy serdecznie prowadzącym warsztaty, którzy potrafili wzbudzić tak duże zainteresowanie swoimi zajęciami. Pamiętajmy, że „Kto czyta, żyje wielokrotnie”, a dzięki takim zajęciom może i nasi uczniowie zyskają kilka wcieleń

 

 

 

Dzisiaj jest 7 czerwca 2020 Imieniny obchodzą:
Jarosław, Robert, Wiesław

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary