Wyjazd terapeutyczny grup projektowych Szkolnej Pracowni Sukcesu

Od 8.06 do 10.06.2018 roku  dzieci z obu grup terapii pedagogicznej dla dyslektyków  i  grupy socjoterapeutycznej wraz ze swoimi mamami gościły w Kaczym Bagnie -  Miejscu Inicjatyw Pozytywnych. Podczas pobytu w tym ciekawym miejscu nasi uczniowie, ich rodzice oraz opiekunowie grup uczyli się grać na bębnach afrykańskich, tańczyć z ogniem, chodzić na szczudłach, piec chleb, występować na scenie oraz strzelać z łuku.  Uczestniczyli również w  zajęciach integracyjnych, warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej czy pracy w zespole. Warsztaty trwały od 6 do 8 godzin dziennie w małych grupach. Zajęcia oparte były na zasadach edukacji nieformalnej czyli nauki poprzez praktykę i  budziły wiele emocji. Uczestnicy już  po kilku godzinach treningu dostali  podpalone Poi do ręki (sprzęt do tańca z ogniem) i spróbowali swoich sił z żywym ogniem. Chodząc na szczudłach nagle stali się  o kilkadziesiąt centymetrów wyżsi. Po kilku godzinach na  warsztatach bębniarskich mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami przed pozostałymi uczestnikami podczas koncertu bębniarskiego. Doświadczyli  jak wiele są w stanie się nauczyć i zrobić  krótkim czasie. Grupy miały swoje dyżury kuchenne, nakrywały do stołu, sprzątały po posiłkach. Uczyły się w ten sposób  organizacji pracy, a  przy tej okazji  integrowały. To była wspaniała przygoda i ciekawe doświadczenie.

Dzisiaj jest 3 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja