11 listopada 2018r.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Młynar na obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które w Młynarach organizowane są  przez Szkołę Podstawową w Młynarach, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary oraz Ośrodek Kultury w Młynarach i objęte Honorowym Patronatem przez Burmistrza  Miasta i Gminy Młynary.

• O godzinie 12:00 w Kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”.
  • O 13:30 z placu Szkoły Podstawowej w Młynarach  wyruszymy w Marszu Niepodległości do Ośrodka Kultury w Młynarach.
  • O 14:00 w sali kinowej Ośrodka Kultury w Młynarach  odbędzie się koncert poświęcony Naszej Ojczyźnie. Koncert współfinansowany ze środków Gminy Młynary

W czasach pokoju właśnie pielęgnowanie tradycji narodowych, szanowanie  polskich symboli i oddawanie czci bohaterom narodowym
                                       jest oznaką  PATRIOTYZMU.

Dzisiaj jest 4 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Florian, Malwina, Monika